Nowości

Redakcja Nowości 1986

Dzisiaj szósty z dziewięciu odcinków o stylach architektonicznych:

Postmodernizm

W latach 60 XX wieku wielu architektów zakwestionowało modernistyczne przekonanie, że architektura może rozwiązywać problemy społeczeństw. Chcieli odejść od formalizmu i braku różnorodności nowoczesnych budynków użyteczności publicznej. Znaleziono nowy poziom wolności, trudny do zdefiniowania: postmodernizm, ponieważ architekci nie byli skorzy do nowych klasyfikacji. Przykładem jest "Portland Building" zaprojektowany przez Michaela Gravesa.

Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1536

Warto zajrzeć na kanał youtubowy Empire State Building:

www.youtube.com/empirestatebuilding

gdzie znajdują się filmy z gwiazdami, pokazy świetlne oraz występy na żywo dla wszystkich.

Source: Facebook

Od 19 do 25 grudnia gwiazdy ekranu i estrady będą zapowiadać muzyczne hity oraz wykonywać własne aranżacje do utworów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W poniedziałek (19.XII) Maria Carrey wykona premierowe “All I Want for Christmas Is You” dla zgromadzonych widzów otwierając tym samym serię przedświątecznych występów.

Filmz tej imprezy zostanie niebawem wrzucony na kanał youtube'a.

Redakcja Nowości 1829

Niedawno informowaliśmy o akcji "Rozświetlamy Nowy Jork", dzięki której istnieje możliwość aplikowania o zapalenie masztu Empire State Building wybraną kompozycją kolorów. Udało nam się złożyć aplikację, która będzie promowała dzień walki z dopalaczami ("Light a candle for designer/smart drugs victims").

Event odbędzie się 18 października 2015, dlatego liczymy na pozytywne emocje i trzymanie kciuków z waszej strony aby się udało :).

Źródło: Inga's Angle

Źródło: Inga's Angle

Redakcja Nowości 2237

Donosimy, że istnieje możliwość aplikowania do podmiotu zarządzającego Empire State Building o rozświetlenie masztu na szczycie wieżowca wielokolorowym sygnałem dla całego Nowego Jorku i Świata ;). Prosimy o przysyłanie propozycji kompozycji kolorów oraz daty wraz z nazwą wydarzenia na adres: redakcja@empirestate.com.pl. Zgłoszenia można wysyłać do końca czerwca 2015 roku.

Jako redakcja portalu EmpireState.com.pl będziemy się starać o status ESB Lighting Partner i promocję wybranego wydarzenia. Wykorzystajmy tą wielką okazję i pokażmy się z jak najlepszej strony. Prosimy o wsparcie i trzymanie kciuków za powodzenie naszej akcji ;).

Redakcja Nowości 839

Do parku MINILAND! w LEGOLANDzie dotarła imponująca instalacja mierząca 4,43 metra wysokości. Empire State Building zbudowany z klocków lego przywieziono w częściach a następnie złożono z wykorzystaniem dźwiga do prac termalnych. 

Źródło: twitter.com/LEGOLANDWindsor

Redakcja Nowości 1574

Serwis Trip Advisor po raz kolejny uaktualnił Ranking "Things To Do in New York". Zwiedzanie Empire State Building znajduje się w nim na 12 miejscu co jest negatywnym zaskoczeniem dla redakcji :-(. Czy nie powinno być wyżej?

Na 3 miejscu znajduje się Rock Observation Center, który bardziej przypadł turystom do gustu. 

Oto na co skarżą się zwiedzający Empire State Observation Deck:

  • Kolejki do kas z biletami,
  • Czekanie na windy aby dostać się na szczyt,
  • Zatłoczone obserwatorium,
  • Zbyt wysokie cena biletów,
  • Pogoda może popsuć wam oglądanie

Link do Rankingu: www.tripadvisor.com/Attraction_Review.

Redakcja Nowości 2375

Tego roku w Halloween (31 października) światła na szczycie Empire State Building rozbłysły wieloma kolorami synchronizując się do muzyki m.in. z filmu Ghostbusters. W sekcji Filmy umieściliśmy linkdo tego wydarzenia - miłego oglądania ;).

Redakcja Nowości 2066

Witajcie! Przedstawiam czwarty odcinek z serii o stylach architektonicznych:

Secesja

Styl zwany również Art Nouveau pozwolił na stworzenie jednych z najpiękniejszych budynków w historii. Od 1890 roku artyści z Europy i Ameryki łączyli materiały takie jak szkło i kute żelazo tworząc kształty naśladujące naturę. Najlepiej poznane przykłady wykorzystania tego stylu to budynki Antonio Gaudiego w mieście Barcelona, który zaprojektował okoliczne atrakcje.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1911

Już po raz 42 odbędą się zawody w biegach po schodach Empire State Building. Do pokonania jest 86 pięter, 1576 schodów na szczyt obserwatorium budynku. Nagrody główne w kategoriach męskiej i kobiecej dla pierwszych trójek oraz Broker heat. Nagrody w postaci medali otrzymują wszyscy którzy dobiegną. Dodatkowe nagrody dla grup wiekowych od 20 - 29 aż do 70+. 

Zawody odbędą się we wtorek, 14 maja - start o godzinie 8:00 wieczorem. Wpisowe $125. Kontakt do organizatorów wyścigu: theteam@nycruns.com.ESB Run-up

Redakcja portalu Empirestate.com.pl życzy udanych zawodów!

Redakcja Nowości 846

 Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Bodygardzi przed drzwiami do obserwatorium Empire State Building mogą narzekać - silne opady śniegu w marcu sparaliżowały obsługę budynku. Liczne ostrzeżenia o nadchodzących nawałnicach w radiu i telewizji przez cały zeszły tydzień nie okazały się bezzasadne ;-).

Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sekcji "Społeczność" dodaliśmy link do oficjalnego konta ESB na Instagramie  - fotograficznego serwisu społecznościowego połączonego z hostingiem zdjęć.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.