Nowości

Redakcja Nowości 1390

Source: IMDB

"Niezapomniany romans" to film z 1957 roku o parze, która spotyka się podczas rejsu z Wenecji do Nowego Jorku i zakochuje się w sobie.

Nick Ferrante grany przez Cary Granta jest bezrobotny i wraca do Ameryki aby poślubić swoją narzeczoną. Terry McKay (Deborah Kerr) jest śpiewaczką i wraca z tournée po Europie tym samym statkiem. Kilka dni wystarczy aby para poczuła do siebie miłość. Kończąc rejs, decydują się spotkać ze sobą po 6 miesiącach na szczycie Empire State Building aby odbudować znajomość.

Nick postanawia poukładać sobie życie i wraca do malowania plakatów reklamowych za pieniądze. Terry dostaje propozycje pracy w teatrze ale odrzuca ją i spotyka ją za to kara. W umówiony dzień zdarza się nieszczęśliwy wypadek samochodowy który krzyżuje ich plany i pozbawia szczęścia.

Źródło: www.imdb.com

Redakcja Nowości 671

W sekcji "Społeczność" dodaliśmy link do oficjalnego konta ESB na Instagramie - fotograficznego serwisu społecznościowego połączonego z hostingiem zdjęć.

Redakcja Nowości 915

Powrót Suzy Walsham do Nowego Jorku znów zakończył się sukcesem w zawodach ESB Run-up 2018. Dziewiąty raz z rzędu, jako pierwsza wśród kobiet pojawiła się na mecie z czasem 12:56. Suzy jest bezkonkurencyjna od 2013 roku pomimo dobrze przygotowanych przeciwniczek: Cindy Harris (USA), Shari Klarfeld oraz Stephanie Hucko.

W 2016 Harris skończyła bieg prawie 3 minuty za liderką. W zeszłym roku było to tylko ponad 60 sekund (2 miejsce za Suzy Walsham). W tym roku dzieliło je zaledwie 20 sekund.

"Ten rok był dla mnie dosyć męczący"  przyznała Walsham. "Biegło mi się trudniej niż w poprzednich latach. Miałam przerwy w przygotowaniach i z ulgą przekroczyłam dziś linię mety".

Zapytana o planowany start w 2019 roku, odpowiedziała "Z przyjemnością zdobędę Empire State Building po raz 10, więc Tak!".

Shari Klarfeld zajęła 3 miejsce z czasem 13.43, o 18 sekund szybciej niż w 2017 roku.

Image Source: towerrunninguk.com

Frank Nicolas Carreno (Kolumbia) był murowanym kandydatem do zdobycia pierwszego miejsca pośród mężczyzn. Nieobecności z czołówki światowych rankingów tower-runnerów ułatwiły mu zadanie. Był to pierwszy start w jego karierze w biegu na 86 piętro drapacza chmur na Manhattanie. Jego czas (10:50) wystarczył do zwycięstwa :-).

Konkurencja z Belgii (Omar Bekkali z czasem 11:53) oraz USA (weteran Sproule Love z czasem 12:10) tym razem nie zachwyciła.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Redakcja Nowości 2265

Jeden z najbardziej rozpoznawanych wieżowców na świecie przechodzi rewitalizacje. Po raz kolejny zarząd Empire State Building zdecydował się unowocześnić i przystosować budynek do wytycznych dotyczących emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii elektrycznej.

Ukończony projekt przyniesie znaczne oszczędności w długim terminie a wykonane w ramach projektu działania posłużą jako wyznacznik dla innych nowojorskich wieżowców.

Czytaj więcej w artykule: Rewitalizacja.

Redakcja Nowości 1921

Dzisiaj szósty z dziewięciu odcinków o stylach architektonicznych:

Postmodernizm

W latach 60 XX wieku wielu architektów zakwestionowało modernistyczne przekonanie, że architektura może rozwiązywać problemy społeczeństw. Chcieli odejść od formalizmu i braku różnorodności nowoczesnych budynków użyteczności publicznej. Znaleziono nowy poziom wolności, trudny do zdefiniowania: postmodernizm, ponieważ architekci nie byli skorzy do nowych klasyfikacji. Przykładem jest "Portland Building" zaprojektowany przez Michaela Gravesa.

Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 2477

Wiatr może wiać z ogromną siłą, niszcząc i przewracając budynki mieszkalne oraz biurowce. Jak to wygląda w przypadku Empire State Building? Czy jest możliwa katastrofa i zawalenie się budynku pod naporem huraganu?

Odpowiedź brzmi: Tak. Siła potrzebna do przewrócenia tego wieżowca jest jednak czysto hipotetyczna - nieosiągalna dla huraganów zanotowanych w dotychczasowej historii: w 1938 roku wiał niezwykle silny wiatr osiągając w samym mieście prędkość do 160 km/h. Wieżowiec kołysał się wtedy o około 10 cm, nie przewracając się. Ostatnio były to: w 2011 - Irene wiejąca z prędkością do 104 km/h, oraz Sandy (2012) - w porywach do 130 km/h.

Największe prawdopodobieństwo silnych wiatrów w Nowym Jorku to przełom sierpnia i września oraz pierwsza połowa września. Jeśli będziecie wtedy zwiedzać obserwatorium ESB zabierzcie czapki i szaliki ;).

Redakcja Nowości 923

Od wczoraj na szczycie Empire State Building światła mienią się w kolorach ekipy Francji oraz Chorwacji. Podzielone po połowie aż do momentu wielkiego rozstrzygnięcia.

Finały Mistrzostw Świata w piłce nożnej rozgrywane od 1930 roku przyciągają kibiców z całego świata. Do tej pory tylko osiem reprezentacji sięgnęło po tytuł: najczęściej wygrywała Brazylia, która wygrała pięciokrotnie. Włochy oraz Niemcy po cztery razy, Urugwaj i Argentyna po dwa razy. Po jednym zwycięstwie ma na koncie: Anglia, Francja oraz Hiszpania.Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Po raz 21 wyłoniony zostanie zwycięzca - kto sięgnie po puchar w Moskwie?

Odpowiedź już dzisiaj. Zapraszamy!

Redakcja Nowości 1470

Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli 39 coroczny bieg na 86 piętro wieżowca w centrum Manhattanu! Na pewno nie było łatwo, ale na zwycięzców czekały nagrody oraz satysfakcja z pokonanej gravitacji. Oto lista zwycięzców wraz z ich czasami:

Panowie:
   1. Darren Wilson — 10:36
   2. Emanuele Manzi — 11:10
   3. Sproule Love — 11:16


Panie:
   1. Suzy Walsham — 12:19
   2. Stephanie Hucko — 13:36
   3. Cindy Harris — 15:01

Źródło: www.esbnyc.com

Źródło: Facebook

Redakcja Nowości 975

Właśnie rozpoczęła się rejestracjado kolejnego Run-Up'u na szczyt Empire State Building. Sportowcy i amatorzy z wielu krajów wystartują 7 lutego 2018 o godzinie 8 wieczorem. Do pokonania jest 1576 stopni a finisz znajduje się na tarasie obserwatorium na 86 piętrze. Wpisowe za uczestnictwo wynosi $125.

W zeszłym roku, wśród mężczyzn zwyciężył Polak - Piotr Łobodziński ze świetnym czasem 10 minut i 31 sekund. Rekordowy czas padł w 2003 roku - Australijczyk Paul Crake uzyskał czas 9:33.

Redakcja portalu Empirestate.com.pl życzy udanych zawodów!

Redakcja Nowości 660

Witajcie! Od dzisiaj będziemy publikować projekty Empire State Building w różnych stylach architektonicznych. Czy jesteś ciekawy jak wieżowiec wyglądałby w Brutaliźmie? A jak w stylu Starożytnego Rzymu? Poniżej przedstawiamy pierwszy z cyklu:

Starożytny Rzym

Romańska architektura podążała za klasycznymi stylami: Doryckim, Jońskim i Korynckim. Rzymianie pomimo zapożyczeń z Greki dokonali wielu usprawnień: byli pierwszą cywilizacją budującą łuki aby podtrzymywały ich konstrukcje. Łuk triumfalny do dziś przekonuje o niezmienności a amfiteatr o brawurze Rzymian. Budynki dalej posiadały tradycyjne elementy takie jak kolumny, które utraciły pierwotną funkcję podtrzymywania sklepień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piotr Łobodziński to urodzony w 1985 w Bielsku Podlaskim biegacz przełajowy i górski. Od 2011 roku specjalizuje się w bieganiu po schodach (towerrunning, stairclimbing) - wystąpił już w ponad 90 zawodach organizowanych na całym świecie. Jest zdobywcą wielu pucharów i wielokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie.

W 2015 roku wygrał Mistrzostwa Świata w Katarze po pokonaniu Australijczyka Marka Bourne'a. 

"Bardzo ważne, żeby nie zacząć za szybko. Nie patrzę też na numery pięter, żeby się nie deprymować. Staram się biec równym tempem od startu do mety" - mówi sam biegacz w wywiadzie dla TVN24.pl.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.