Jeden z najbardziej rozpoznawanych wieżowców na świecie przechodził w 2013 roku modernizacje. Po raz kolejny właściciele Empire State Building zdecydowali się unowocześnić i przystosować budynek do wytycznych dotyczących emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii elektrycznej. Ukończony projekt przyniesie znaczne oszczędności w długim terminie a wykonane w ramach projektu działania posłużą jako wyznacznik dla innych nowojorskich wieżowców.

Projekt ten opracowany został przez ekspertów w celu sprostania wymogom systemowym oraz integracji rozwiązań ekologicznych. Kontrakt na modernizację zawiera w sobie renowację wszystkich 6514 okien - wymiana uszczelek, czyszczenie szyb oraz wprowadzenie specjalnego nisko-emisyjnego gazu pomiędzy warstwy szyb. Powinno to skutkować wielokrotnymi oszczędnościami ze względu na mniejsze utraty ciepła oraz możliwość podniesienia efektywności aktualnego agregatu chłodzącego.

Źródło: www.esbnyc.com

Ekipa remontowa zidentyfikowała i rekomendowała wymianę siedmiu pozostałych - mających największe uzasadnienie ekonomiczne - systemów budynku. Koszt całkowity projektu zwróci się po 3 latach, dzięki 38% oszczędnościom w zużyciu energii. Inne rekomendacje to: zmniejszenie wymaganego obciążenia cieplnego o 33% (1600 ton) i szczytowego poboru prądu elektrycznego do 3,5 MW, poprawienie wyglądu i komfortu cieplnego pomieszczeń biurowych, poprawienie jakości powietrza wewnątrz budynku poprzez systemy kontroli dla najemców oraz poprawienie warunków oświetleniowych.

Podsumowanie projektu:

  1. Modernizacja okien,
  2. Systemy bezpośredniej cyfrowej kontroli (DDC),
  3. Oświetlenie, światło dzienne oraz wtyczki w biurach,
  4. Jednostki wymiany powietrza: VAV / AHUs,
  5. Modernizacja agregatu chłodniczego,
  6. System zarządzania energią dla najemców,
  7. Bariery termoizolacyjne,
  8. Systemy kontroli powietrza i wentylacji dla najemców (DCV)

Głównymi celami tego projektu oprócz wykonania modernizacji jest dokumentowanie procesu dostosowawczego oraz zapewnienie wielokrotnego wykonania dla kolejnych komercyjnych nieruchomości. Ważne jest tu trzymanie się zaplanowanego budżetu oraz jego realizacja. Dodatkowo wprowadzane udogodnienia pozwalają zachować ten historyczny budynek w dobrym stanie na mocy porozumienia z nowojorską LPC (Landmarks Preservation Commission), która przyznała mu tytuł historycznego punktu orientacyjnego w 1986 roku.

Źródło: www.esbnyc.com

Zakończenie projektu pozwoliło zrealizować oszczędności rzędu prawie 40% na konsumpcji energii, podczas gdy typowe modernizacje cieplne budynków redukują zapotrzebowanie o maks. 10-20%. Na 42 piętrze stworzono specjalną strefę dla przyszłych najemców, gdzie mogą się zapoznać z efektami działań zarządu. Komfort i ciepło oraz nowoczesny design i przestronne wnętrza to aktualna oferta dla firm. Dzięki zmianie modelu oraz profilu najemcy budynek ten przeżyje kolejną młodość w swojej długiej historii.

Całkowity koszt modernizacji to 13,2 mln dolarów a skapitalizowana roczna oszczędność to 4,4 mln dolarów. Właściciele i zarząd budynku szacują całkowity okres spłaty zadłużenia na 15-20 lat w zależności od ofert instytucji finansujących przedsięwzięcie.

Źródło: www.esbnyc.com

Tłumaczenie: Redakcja, źródło: www.WBDG.org

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.