Nowości

Redakcja Nowości 660

Witajcie! Od dzisiaj będziemy publikować projekty Empire State Building w różnych stylach architektonicznych. Czy jesteś ciekawy jak wieżowiec wyglądałby w Brutaliźmie? A jak w stylu Starożytnego Rzymu? Poniżej przedstawiamy pierwszy z cyklu:

Starożytny Rzym

Romańska architektura podążała za klasycznymi stylami: Doryckim, Jońskim i Korynckim. Rzymianie pomimo zapożyczeń z Greki dokonali wielu usprawnień: byli pierwszą cywilizacją budującą łuki aby podtrzymywały ich konstrukcje. Łuk triumfalny do dziś przekonuje o niezmienności a amfiteatr o brawurze Rzymian. Budynki dalej posiadały tradycyjne elementy takie jak kolumny, które utraciły pierwotną funkcję podtrzymywania sklepień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1936

Ostatni z serii odcinek o stylach architektonicznych:

Architektura Odnowy

Styl ten zwany również zrównoważonym, jest w dzisiejszym Eko-świadomym Świecie w trendzie wzrostowym. Naturalne materiały takie jak beton, drewno oraz kamień współgrają z recyklingowanym szkłem, tworzywami oraz żywą roślinnością. Budynek zawiera ramę do której można dołączyć tysiące roślin tworzących eko-ścianę. Architektura odnowy nie jest wyłącznie związana z materiałami - energia również pochodzi ze źródeł odnawialnych. Przykładowo Turbiny wiatrowe zamontowane na Shanghai Tower zasilają zewnętrzne oświetlenie budynku. Nasza design-prezentacja zawiera turbiny oraz panele solarne aby wykorzystać jak najwięcej źródeł energii odnawialnej.

Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1406

Do działu "Filmy" dodaliśmy ujęcia z budowy Empire State Building w 1931 roku. Film długości 10:43 min pokazuje technologię pracy robotników - łączenie stalowych fragmentów szkieletu oraz nitowanie konstrukcji wraz z wykorzystywanymi maszynami. Poglądowe schematy zawarte w filmie, pozwalają zrozumieć proces konstrukcyjny stalowych gigantów.

Kliknij Tutaj.

Redakcja Nowości 2477

Wiatr może wiać z ogromną siłą, niszcząc i przewracając budynki mieszkalne oraz biurowce. Jak to wygląda w przypadku Empire State Building? Czy jest możliwa katastrofa i zawalenie się budynku pod naporem huraganu?

Odpowiedź brzmi: Tak. Siła potrzebna do przewrócenia tego wieżowca jest jednak czysto hipotetyczna - nieosiągalna dla huraganów zanotowanych w dotychczasowej historii: w 1938 roku wiał niezwykle silny wiatr osiągając w samym mieście prędkość do 160 km/h. Wieżowiec kołysał się wtedy o około 10 cm, nie przewracając się. Ostatnio były to: w 2011 - Irene wiejąca z prędkością do 104 km/h, oraz Sandy (2012) - w porywach do 130 km/h.

Największe prawdopodobieństwo silnych wiatrów w Nowym Jorku to przełom sierpnia i września oraz pierwsza połowa września. Jeśli będziecie wtedy zwiedzać obserwatorium ESB zabierzcie czapki i szaliki ;).

Redakcja Nowości 923

Od wczoraj na szczycie Empire State Building światła mienią się w kolorach ekipy Francji oraz Chorwacji. Podzielone po połowie aż do momentu wielkiego rozstrzygnięcia.

Finały Mistrzostw Świata w piłce nożnej rozgrywane od 1930 roku przyciągają kibiców z całego świata. Do tej pory tylko osiem reprezentacji sięgnęło po tytuł: najczęściej wygrywała Brazylia, która wygrała pięciokrotnie. Włochy oraz Niemcy po cztery razy, Urugwaj i Argentyna po dwa razy. Po jednym zwycięstwie ma na koncie: Anglia, Francja oraz Hiszpania.Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Po raz 21 wyłoniony zostanie zwycięzca - kto sięgnie po puchar w Moskwie?

Odpowiedź już dzisiaj. Zapraszamy!

Redakcja Nowości 1788

Dziś przedstawiam piąty odcinek z serii o stylach architektonicznych:

Tradycja Japońska

Styl osadzony w tradycji, harmonizująca z naturą Japońska architektura (日本建築 Nihon kenchiku) ma bardzo długą historię. Budynki wznoszące się niewiele ponad poziom gruntu, przesuwane drzwi zamiast ścian pozwalają dostosować przestrzeń wewnątrz do różnych funkcji użytkowych. W kraju Kwitnącej Wiśni nadal stoi wiele kapliczek i świątyń świadczących o tradycyjnym sposobie budowy. Drewno jako główny materiał ich budowy umożliwił przetrwanie trzęsień ziemi nawiedzających ten kraj.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1543

1 Maja 1931 roku (85 lat temu) Empire State Building został otwarty dla publiczności! Prezydent Stanów Zjednoczonych Herbert Hoover będąc w Waszyngtonie, nacisnął przycisk zapalający światła budynku. Nastąpiło to 410 dni po rozpoczęciu budowy.

Otwarcie dla publiczności

Źródło: Twitter

Redakcja Nowości 1673

Pojawił się nowy filmik, w którym znakomici MythBusterzy ;) sprawdzają mit o monecie zrzuconej ze szczytu wieżowca. Przekonajcie się sami czy udało im się go obalić w laboratoryjnych warunkach - tutaj.

Redakcja Nowości 671

W sekcji "Społeczność" dodaliśmy link do oficjalnego konta ESB na Instagramie - fotograficznego serwisu społecznościowego połączonego z hostingiem zdjęć.

Redakcja Nowości 1741

3 Lutego w środę, 2016 roku odbędzie się coroczny bieg po schodach na szczyt Empire State Building. Organizowane od 37 lat  zawody przyciągają do Nowego Jorku amatorów biegania oraz sportowców z wielu krajów. Do pokonania jest 1576 schodów prowadzących do obserwatorium znajdującego się na 86 piętrze budynku. 

Image Source: nycruns.com

Wpisowe na zawody to $125 od uczestnika, płatne po zaakceptowaniu aplikacji przez organizatorów biegu. Sponsorem oraz firmą dostarczającą sprzęt jest Marmot.

Rejestracji najlepiej dokonać online: http://www.nycruns.com/esbru.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sekcji "Historia" opublikowaliśmy tłumaczenie artykułu z magazynu Smithsonian. Opisuje powstanie projektu architektonicznego i budowę Empire State Building. Zawiera unikalne skany skoroszytu, które z pietyzmem kreślone były przez architekta z firmy Shreve, Lamb i Harmon Associates.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.