Nowości

Redakcja Nowości 2375

Tego roku w Halloween (31 października) światła na szczycie Empire State Building rozbłysły wieloma kolorami synchronizując się do muzyki m.in. z filmu Ghostbusters. W sekcji Filmy umieściliśmy linkdo tego wydarzenia - miłego oglądania ;).

Redakcja Nowości 1859

"Bezsenność w Seattle" to komedia romantyczna z Tomem Hanksem i Meg Ryan z 1993 roku. Sam Baldwin i jego 8 letni syn przenoszą się z Chicago do Seattle po śmierci mamy. Z inicjatywy syna Sam decyduje się wystąpić w programie radiowym dla samotnych serc, gdzie opowiada o swoim byłym małżeństwie i tęsknocie syna.

Annie to przyszła żona multimilionera chcącego rozwodu zanim się pobrali. Powoduje to że jej rozsądek przeważa nad emocjami i dzięki szczęśliwemu trafowi słyszy wypowiedź Sama w radiu w ten właśnie niezapomniany dzień. Wysyła list aby spotkali się na szczycie Empire State Building (oczywiście w Walentynki ;-). Powoduje to serię niefortunnych wypadków, ale kończy się ich spotkaniem.

Film jak film ale sceny nakręcone w tym budynku robią wrażenie. Ale czy na pewno powstały w Empire State Building?

Jak się okazuje zewnętrze i lobby, kręcone było w samym budynku. Sceny na decku obserwacyjnym powstały w hangarze Bazy marynarki wojennej Sand Point na północny wschód od Seattle. Zbudowano tam replikę obserwatorium o nieco większym rozmiarze.

Source: Sleepless in Seattle

Źródło: www.movie-locations.com

Redakcja Nowości 1225

Źródło: twitter.comPodczas burzy 23 sierpnia wyładowania atmosferyczne były tak silne, że iglica na szczycie Empire State Building została uderzona przez pioruna. Nagrany film pokazuje to zjawisko (Twitter.com).

Sierpień oraz wrzesień to okres wzmożonej aktywności zjawisk pogodowych. Nowojorczykom dokuczają częste deszcze, burze z piorunami oraz wiatr dochodzący do prędkości 130 km/h.

Huragany co roku uderzają w zachodni brzeg Ameryki powodując wiele zniszczeń oraz utrudnienia komunikacyjne.

Redakcja Nowości 1154

State Grill and Bar to elegancka restauracja znajdująca się w Empire State Building. Nowojorczycy wreszcie mogą nasycić się smakami i zapachami kuchni amerykańskiej podanej z rusztu. W menu znajdziecie klasyczne dania na śniadanie, lunch, kolacje oraz desery.

Krem waniliowo-karmelowy z kandyzowanym kakao i sorbetem z marakui oraz ananasa:State Grill and Bar

Strona restauracji: www.patinagroup.com/state-grill-and-bar

Redakcja Nowości 1910

Ósmy, przedostatni odcinek z serii o stylach architektonicznych:

Dekonstruktywizm

Podobnie jak postmodernizm - dekonstruktywizm nie licuje z żadną ideologią urbanistyczną. Służy bardziej łamaniu i załamywaniu architektów znających się na rzeczy. Prawa i zasady spójności budowli nie są respektowane - szczególnie w zakresie wyglądu. Projektowane budowle są rozłożone na czynniki / "komponenty" pierwsze, nie połączone ze sobą. Muzeum Guggenheima w Bilbao jest najbardziej znanym przykładem tego krępującego-mózg stylu.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 706

Witajcie! Od dzisiaj będziemy publikować projekty Empire State Building w różnych stylach architektonicznych. Czy jesteś ciekawy jak wieżowiec wyglądałby w Brutaliźmie? A jak w stylu Starożytnego Rzymu? Poniżej przedstawiamy pierwszy z cyklu:

Starożytny Rzym

Romańska architektura podążała za klasycznymi stylami: Doryckim, Jońskim i Korynckim. Rzymianie pomimo zapożyczeń z Greki dokonali wielu usprawnień: byli pierwszą cywilizacją budującą łuki aby podtrzymywały ich konstrukcje. Łuk triumfalny do dziś przekonuje o niezmienności a amfiteatr o brawurze Rzymian. Budynki dalej posiadały tradycyjne elementy takie jak kolumny, które utraciły pierwotną funkcję podtrzymywania sklepień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1884

17 grudnia 2018 Nancy Cartwright, Pamela Hayden, Mike Scully i "The Simpsons" odpalili światła na szczycie Empire State Building z okazji 30 rocznicy powstania serialu TV.Źródło: Empire State Building YouTube Channel

Redakcja Nowości 1396

W sekcji "Historia" opublikowaliśmy tłumaczenie artykułu ze strony www.6SqFt.com. Opisuje wypadki i tragiczne incydenty z historii Empire State Building:

"Znany ze swojej rekordowej wysokości i wyrafinowanego stylu Art Deco, Empire State Building jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku. Chociaż budynek jest często wykorzystywany w kulturze popularnej, w folderach reklamowych lub miejsce spotkań zakochanych par to przeszłość budynku jest znacznie bardziej złowieszcza niż wielu z nas jest w stanie sobie wyobrazić. Od nieudanych prób samobójczych do przypadkowego rozbicia się samolotu, jego historia rzuca żywe cienie i blaski na minione dziewięćdziesiąt lat."

więcej...

Redakcja Nowości 1518

Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli 39 coroczny bieg na 86 piętro wieżowca w centrum Manhattanu! Na pewno nie było łatwo, ale na zwycięzców czekały nagrody oraz satysfakcja z pokonanej gravitacji. Oto lista zwycięzców wraz z ich czasami:

Panowie:
   1. Darren Wilson — 10:36
   2. Emanuele Manzi — 11:10
   3. Sproule Love — 11:16


Panie:
   1. Suzy Walsham — 12:19
   2. Stephanie Hucko — 13:36
   3. Cindy Harris — 15:01

Źródło: www.esbnyc.com

Źródło: Facebook

Redakcja Nowości 1853

Dla wszystkich użytkowników nowoczesnych przeglądarek (z WebGL) dodaliśmy model 3D budynku dostępny w sekcji "Ciekawostki".

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do działu "Filmy" dodaliśmy ujęcia z budowy Empire State Building w 1931 roku. Film długości 10:43 min pokazuje technologię pracy robotników - łączenie stalowych fragmentów szkieletu oraz nitowanie konstrukcji wraz z wykorzystywanymi maszynami. Poglądowe schematy zawarte w filmie, pozwalają zrozumieć proces konstrukcyjny stalowych gigantów.

Kliknij Tutaj.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.