Nowości

Redakcja Nowości 834

Witajcie! Publikujemy drugi odcinek serii o stylach architektonicznych:

Renesans

Architektura renesansowa zdobyła popularność we Florencji w XV wieku. Architekci odrzucając Gotyk z jego zawiłościami postanowili powrócić do proporcji i prostego Romańskiego stylu Klasycznego. Zaokrąglone łuki i kopuły powróciły aby przemówić do rozumu i emocji oglądających. Katedra we Florencji i bazylika San Lorenzo są przykładami realizacji tych ambicji.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1474

Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli 39 coroczny bieg na 86 piętro wieżowca w centrum Manhattanu! Na pewno nie było łatwo, ale na zwycięzców czekały nagrody oraz satysfakcja z pokonanej gravitacji. Oto lista zwycięzców wraz z ich czasami:

Panowie:
   1. Darren Wilson — 10:36
   2. Emanuele Manzi — 11:10
   3. Sproule Love — 11:16


Panie:
   1. Suzy Walsham — 12:19
   2. Stephanie Hucko — 13:36
   3. Cindy Harris — 15:01

Źródło: www.esbnyc.com

Źródło: Facebook

Redakcja Nowości 1794

Dziś przedstawiam piąty odcinek z serii o stylach architektonicznych:

Tradycja Japońska

Styl osadzony w tradycji, harmonizująca z naturą Japońska architektura (日本建築 Nihon kenchiku) ma bardzo długą historię. Budynki wznoszące się niewiele ponad poziom gruntu, przesuwane drzwi zamiast ścian pozwalają dostosować przestrzeń wewnątrz do różnych funkcji użytkowych. W kraju Kwitnącej Wiśni nadal stoi wiele kapliczek i świątyń świadczących o tradycyjnym sposobie budowy. Drewno jako główny materiał ich budowy umożliwił przetrwanie trzęsień ziemi nawiedzających ten kraj.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1542

Znany czarno-biały film o King Kongu podbił Hollywodzką publiczność w 1933 roku. Efekty specjalne i dobrana obsada to zalety tego filmu o człekokształtnej małpie, która stała się symbolem Nowego Jorku wdrapując się na Empire State Building. Od schwytania jej na egzotycznej wyspie przez ekipę filmową do przywiezienia na Manhattan i ucieczki z zoo w poszukiwaniu partnerki - to historia znana każdemu.

W sekcji z filmami zamieszczamy jego fragment.

Redakcja Nowości 2327

Tego roku w Halloween (31 października) światła na szczycie Empire State Building rozbłysły wieloma kolorami synchronizując się do muzyki m.in. z filmu Ghostbusters. W sekcji Filmy umieściliśmy linkdo tego wydarzenia - miłego oglądania ;).

Redakcja Nowości 2483

Wiatr może wiać z ogromną siłą, niszcząc i przewracając budynki mieszkalne oraz biurowce. Jak to wygląda w przypadku Empire State Building? Czy jest możliwa katastrofa i zawalenie się budynku pod naporem huraganu?

Odpowiedź brzmi: Tak. Siła potrzebna do przewrócenia tego wieżowca jest jednak czysto hipotetyczna - nieosiągalna dla huraganów zanotowanych w dotychczasowej historii: w 1938 roku wiał niezwykle silny wiatr osiągając w samym mieście prędkość do 160 km/h. Wieżowiec kołysał się wtedy o około 10 cm, nie przewracając się. Ostatnio były to: w 2011 - Irene wiejąca z prędkością do 104 km/h, oraz Sandy (2012) - w porywach do 130 km/h.

Największe prawdopodobieństwo silnych wiatrów w Nowym Jorku to przełom sierpnia i września oraz pierwsza połowa września. Jeśli będziecie wtedy zwiedzać obserwatorium ESB zabierzcie czapki i szaliki ;).

Redakcja Nowości 1533

Serwis Trip Advisor po raz kolejny uaktualnił Ranking "Things To Do in New York". Zwiedzanie Empire State Building znajduje się w nim na 12 miejscu co jest negatywnym zaskoczeniem dla redakcji :-(. Czy nie powinno być wyżej?

Na 3 miejscu znajduje się Rock Observation Center, który bardziej przypadł turystom do gustu. 

Oto na co skarżą się zwiedzający Empire State Observation Deck:

  • Kolejki do kas z biletami,
  • Czekanie na windy aby dostać się na szczyt,
  • Zatłoczone obserwatorium,
  • Zbyt wysokie cena biletów,
  • Pogoda może popsuć wam oglądanie

Link do Rankingu: www.tripadvisor.com/Attraction_Review.

Redakcja Nowości 1464

Niedawny występ Marii Carrey w Empire State Building wypadł znakomicie. Nie może jednak zaliczyć do udanych plenerowego Sylwestra na Times Square w Nowym Jorku. Artystka śpiewała z półplaybacku, a ponadto puszczono jej podkład, do którego nie zrobiła wcześniej próby. Słychać było, że głos wokalistki wyraźnie odbiega od nagrania. Piosenkarka przeprosiła swoich fanów przyznając się do tego, że faktycznie nie zrobiła wcześniej próby do tej piosenki oraz że ma na tyle zdarty głos, że nie jest w stanie osiągnąć tak wysokich dźwięków bez technicznej korekty. W trakcie gdy wokalistka rozmawiała z publicznością, w tle było słychać nagranie półplaybacku.

Mariah Carey nie odbyła także odpowiedniej ilości prób ze swoim zespołem tanecznym, ponieważ jej taniec na scenie znacznie odbiegał od tego, co prezentowali tancerze. Artystka próbowała ratować swój występ kierując mikrofon w stronę publiczności. Na nowojorskim Times Square pojawiło się bowiem blisko 2 miliony Amerykanów, którzy wspólnie chcieli przywitać Nowy Rok. Zebrani nie chcieli jednak współpracować z celebrytką. Publiczność była oburzona brakiem profesjonalizmu i przygotowania gwiazdy do występu.

Internet zalała fala komentarzy od niezadowolonych nowojoroczyków. „To było tak żenujące, że gdybym zapłacił za bilet na jej koncert, domagałbym się zwrotu pieniędzy” – mówił jeden z fanów. „To był dramat dla uszu. Nie dało się tego słuchać” – dodał inny. Kilka godzin po występie, na Twitterze wokalistki pojawił się wpis, w którym stwierdziła, że „takie wpadki czasem się zdarzają, a ona sama życzy wszystkim szczęśliwego nowego roku”.

Żródło: Wprost.pl

Redakcja Nowości 2011

Witajcie! Przedstawiam czwarty odcinek z serii o stylach architektonicznych:

Secesja

Styl zwany również Art Nouveau pozwolił na stworzenie jednych z najpiękniejszych budynków w historii. Od 1890 roku artyści z Europy i Ameryki łączyli materiały takie jak szkło i kute żelazo tworząc kształty naśladujące naturę. Najlepiej poznane przykłady wykorzystania tego stylu to budynki Antonio Gaudiego w mieście Barcelona, który zaprojektował okoliczne atrakcje.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1747

3 Lutego w środę, 2016 roku odbędzie się coroczny bieg po schodach na szczyt Empire State Building. Organizowane od 37 lat  zawody przyciągają do Nowego Jorku amatorów biegania oraz sportowców z wielu krajów. Do pokonania jest 1576 schodów prowadzących do obserwatorium znajdującego się na 86 piętrze budynku. 

Image Source: nycruns.com

Wpisowe na zawody to $125 od uczestnika, płatne po zaakceptowaniu aplikacji przez organizatorów biegu. Sponsorem oraz firmą dostarczającą sprzęt jest Marmot.

Rejestracji najlepiej dokonać online: http://www.nycruns.com/esbru.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Source: www.kpf.com

Najwyższy budynek w śródmieściu jest w budowie od października 2016 roku. Jego pełna wysokość to 427 metrów co uczyni go czwartym budynkiem w Nowym Jorku wyższym od Empire State Building wznoszącym się na 381 metrów o całe 46 metrów. Budynek będzie miał 67 pięter.

One Vanderbilt wypełnia oczekiwania rynku nieruchomości oraz społeczności Nowego Jorku sytuując się zaraz przy najciężej obleganym dworcu Grand Central. Podziemny korytarz prowadzący do dworca metra stworzy nowe połączenie pomiędzy transportem publicznym a prywatną przedsiębiorczością.

Source: www.kpf.com

Empire State Building, Chrysler Building oraz nowobudowany One Vanderbilt stworzą nową cechę śródmieścia Nowego Jorku. Oddalone od siebie o 950 metrów (12 minut na piechotę) umożliwią nowe odniesienie do linii miasta.

Planowane zakończenie prac na trzeci kwartał 2020 roku może zostać przyspieszone dzięki wprowadzeniu nowych technologii budowy.Source: www.kpf.com

Do działu filmy dodaliśmy prezentację tego budynku.

Źródło: www.kpf.com

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.