Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiatr może wiać z ogromną siłą, niszcząc i przewracając budynki mieszkalne oraz biurowce. Jak to wygląda w przypadku Empire State Building? Czy jest możliwa katastrofa i zawalenie się budynku pod naporem huraganu?

Odpowiedź brzmi: Tak. Siła potrzebna do przewrócenia tego wieżowca jest jednak czysto hipotetyczna - nieosiągalna dla huraganów zanotowanych w dotychczasowej historii: w 1938 roku wiał niezwykle silny wiatr osiągając w samym mieście prędkość do 160 km/h. Wieżowiec kołysał się wtedy o około 10 cm, nie przewracając się. Ostatnio były to: w 2011 - Irene wiejąca z prędkością do 104 km/h, oraz Sandy (2012) - w porywach do 130 km/h.

Największe prawdopodobieństwo silnych wiatrów w Nowym Jorku to przełom sierpnia i września oraz pierwsza połowa września. Jeśli będziecie wtedy zwiedzać obserwatorium ESB zabierzcie czapki i szaliki ;).

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.