Nowości

Redakcja Nowości 1424

Na początku sierpnia na elewacji Empire State Building pojawiły się nocą zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem były wyświetlane za pomocą projektorów i powiększone do rozmiarów ok. 100 m x 55 m.

Redakcja Nowości 1634

Jako redakcja zapowiadamy prace edycyjne nad treściami tego portalu. Chcemy je unowocześnić i sprawić aby wam - naszym czytelnikom - lepiej się czytało. Usuwamy nieścisłości i wycinamy nudy ;) zostawiamy to co ważne i ciekawe. Zaczynamy od artykułu o Projekciew dziale Historia.

Redakcja Nowości 2535

Wiatr może wiać z ogromną siłą, niszcząc i przewracając budynki mieszkalne oraz biurowce. Jak to wygląda w przypadku Empire State Building? Czy jest możliwa katastrofa i zawalenie się budynku pod naporem huraganu?

Odpowiedź brzmi: Tak. Siła potrzebna do przewrócenia tego wieżowca jest jednak czysto hipotetyczna - nieosiągalna dla huraganów zanotowanych w dotychczasowej historii: w 1938 roku wiał niezwykle silny wiatr osiągając w samym mieście prędkość do 160 km/h. Wieżowiec kołysał się wtedy o około 10 cm, nie przewracając się. Ostatnio były to: w 2011 - Irene wiejąca z prędkością do 104 km/h, oraz Sandy (2012) - w porywach do 130 km/h.

Największe prawdopodobieństwo silnych wiatrów w Nowym Jorku to przełom sierpnia i września oraz pierwsza połowa września. Jeśli będziecie wtedy zwiedzać obserwatorium ESB zabierzcie czapki i szaliki ;).

Redakcja Nowości 1024

Właśnie rozpoczęła się rejestracjado kolejnego Run-Up'u na szczyt Empire State Building. Sportowcy i amatorzy z wielu krajów wystartują 7 lutego 2018 o godzinie 8 wieczorem. Do pokonania jest 1576 stopni a finisz znajduje się na tarasie obserwatorium na 86 piętrze. Wpisowe za uczestnictwo wynosi $125.

W zeszłym roku, wśród mężczyzn zwyciężył Polak - Piotr Łobodziński ze świetnym czasem 10 minut i 31 sekund. Rekordowy czas padł w 2003 roku - Australijczyk Paul Crake uzyskał czas 9:33.

Redakcja portalu Empirestate.com.pl życzy udanych zawodów!

Redakcja Nowości 908

We wtorek 24 kwietnia na Empire State Building zasłonięto światła aby uczcić ofiary ataku w Toronto. Dziesięć osób zginęło a 14 zostało rannych po tym jak kierowca vana staranował tłum turystów stojących na chodniku w Kanadyjskim mieście. Napastnik został zidentyfikowany jako dwudziestopięcioletni Alek Minassian. Ofiarami były w większości kobiety ale policja nie potwierdziła motywu seksualnego.

Source: time.com

 

Redakcja Nowości 897

Witajcie! Dzisiaj trzeci odcinek z serii o stylach architektonicznych. Prezentujemy projekty Empire State Building dla różnych epok zastanawiając się jak powinien wyglądać ten budynek.

Gotyk

Styl pochodzący z północnej Francji po 1140 roku, kiedy powstały jedne z najwspanialszych budowli Europejskich. Katedry i kościoły Gotyckie zachwycają doskonałością inżynierską; można je zidentyfikować po strzelistych łukach, żebrowych sklepieniach i przyporach. Konstrukcje takie jak katedra Notre Dame w Paryżu czy Londyńskie opactwo Westminsterskie przyciągają turystów po dziś dzień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1859

"Bezsenność w Seattle" to komedia romantyczna z Tomem Hanksem i Meg Ryan z 1993 roku. Sam Baldwin i jego 8 letni syn przenoszą się z Chicago do Seattle po śmierci mamy. Z inicjatywy syna Sam decyduje się wystąpić w programie radiowym dla samotnych serc, gdzie opowiada o swoim byłym małżeństwie i tęsknocie syna.

Annie to przyszła żona multimilionera chcącego rozwodu zanim się pobrali. Powoduje to że jej rozsądek przeważa nad emocjami i dzięki szczęśliwemu trafowi słyszy wypowiedź Sama w radiu w ten właśnie niezapomniany dzień. Wysyła list aby spotkali się na szczycie Empire State Building (oczywiście w Walentynki ;-). Powoduje to serię niefortunnych wypadków, ale kończy się ich spotkaniem.

Film jak film ale sceny nakręcone w tym budynku robią wrażenie. Ale czy na pewno powstały w Empire State Building?

Jak się okazuje zewnętrze i lobby, kręcone było w samym budynku. Sceny na decku obserwacyjnym powstały w hangarze Bazy marynarki wojennej Sand Point na północny wschód od Seattle. Zbudowano tam replikę obserwatorium o nieco większym rozmiarze.

Source: Sleepless in Seattle

Źródło: www.movie-locations.com

Redakcja Nowości 1518

Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli 39 coroczny bieg na 86 piętro wieżowca w centrum Manhattanu! Na pewno nie było łatwo, ale na zwycięzców czekały nagrody oraz satysfakcja z pokonanej gravitacji. Oto lista zwycięzców wraz z ich czasami:

Panowie:
   1. Darren Wilson — 10:36
   2. Emanuele Manzi — 11:10
   3. Sproule Love — 11:16


Panie:
   1. Suzy Walsham — 12:19
   2. Stephanie Hucko — 13:36
   3. Cindy Harris — 15:01

Źródło: www.esbnyc.com

Źródło: Facebook

Redakcja Nowości 892

W sierpniu pojawiły się na YouTube filmy Krzysztofa Gonciarza o Nowym Jorku. Jak w poprzednich cyklach (np. o Tokio) pełne są aktualności o życiu i koszcie życia w tym wielkim mieście. Dla polaka myślącego o wyjeździe do USA - bezcenne źródło informacji oraz obiektywnych spojrzeń. Inne tematy to sport (bieganie - może tower running na ESB?), literatura, fotografia, montaż filmów oraz gry komputerowe.Krzysztof Gonciarz i Magdalena Muszyńska-Chafitz

Krzysztof Gonciarz to Youtuber, reporter, podróżnik, komik współfinansowany przez Patronów z patronite.pl. Najnowszy jego film znajdziesz tutaj.

Redakcja Nowości 1221

Środek lata a ja napiszę o filmie związanym ze Świętami Bożego Narodzenia. "Elf" to film z 2003 roku o wychowanym przez elfy Świętego Mikołaja dziecku, które w wyniku problemów w szkole na biegunie północnym zostaje wysłany do Nowego Jorku aby dowiedzieć się więcej o ojcu iznaleźć nowe miejsce na ziemi.

Życie w wielkim mieście jest dla Buddy'ego - przywdziewającego zielony kubrak Willa Farrella zaskakujące i pełne dziwnych dla niego zdarzeń. Ojciec - Walter Hobbs - okazuje się draniem, który nie wie o jego istnieniu a przyrodni brat nie wierzy już mu.

Budynek Empire State jest tłem dla wielu scen: w windzie, przed wejściem (te obrotowe drzwi ;-), itp. Buddy odwiedza ojca pracującego w biurze ESB jako sekretarz. Śmieszne sceny i żarty umilają film ale jego trochę głupawy wydźwięk każe dotrwać do końca i "odczekować" go na liście.

Source: filmweb.pl

Źródło: www.filmweb.pl

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Amerykański bombowiec B-25 uderza w Empire State Building pomiędzy 78 a 79 piętrem niszcząc biura oraz konstrukcję budynku. Zginęło jedenaście osób znajdujących się wewnątrz wieżowca oraz załoga samolotu. Tragedia miała miejsce 28 lipca 1945 roku.

Film nakręcony zaraz po katastrofie znajduje się tutaj.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.