Nowości

Redakcja Nowości 1884

17 grudnia 2018 Nancy Cartwright, Pamela Hayden, Mike Scully i "The Simpsons" odpalili światła na szczycie Empire State Building z okazji 30 rocznicy powstania serialu TV.Źródło: Empire State Building YouTube Channel

Redakcja Nowości 706

Witajcie! Od dzisiaj będziemy publikować projekty Empire State Building w różnych stylach architektonicznych. Czy jesteś ciekawy jak wieżowiec wyglądałby w Brutaliźmie? A jak w stylu Starożytnego Rzymu? Poniżej przedstawiamy pierwszy z cyklu:

Starożytny Rzym

Romańska architektura podążała za klasycznymi stylami: Doryckim, Jońskim i Korynckim. Rzymianie pomimo zapożyczeń z Greki dokonali wielu usprawnień: byli pierwszą cywilizacją budującą łuki aby podtrzymywały ich konstrukcje. Łuk triumfalny do dziś przekonuje o niezmienności a amfiteatr o brawurze Rzymian. Budynki dalej posiadały tradycyjne elementy takie jak kolumny, które utraciły pierwotną funkcję podtrzymywania sklepień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 892

W sierpniu pojawiły się na YouTube filmy Krzysztofa Gonciarza o Nowym Jorku. Jak w poprzednich cyklach (np. o Tokio) pełne są aktualności o życiu i koszcie życia w tym wielkim mieście. Dla polaka myślącego o wyjeździe do USA - bezcenne źródło informacji oraz obiektywnych spojrzeń. Inne tematy to sport (bieganie - może tower running na ESB?), literatura, fotografia, montaż filmów oraz gry komputerowe.Krzysztof Gonciarz i Magdalena Muszyńska-Chafitz

Krzysztof Gonciarz to Youtuber, reporter, podróżnik, komik współfinansowany przez Patronów z patronite.pl. Najnowszy jego film znajdziesz tutaj.

Redakcja Nowości 2824

Amerykański bombowiec B-25 uderza w Empire State Building pomiędzy 78 a 79 piętrem niszcząc biura oraz konstrukcję budynku. Zginęło jedenaście osób znajdujących się wewnątrz wieżowca oraz załoga samolotu. Tragedia miała miejsce 28 lipca 1945 roku.

Film nakręcony zaraz po katastrofie znajduje się tutaj.

Redakcja Nowości 784

W artykułach pojawiła się lista firm wynajmujących powierzchnie biurowe pod adresem 350 na Piątej Alei Manhattanu. Znajdują się na niej takie marki o globalnym zasięgu jak: Skanska, LinkedIn, Coty, Qatar Airways, Starbucks, Shutterstock oraz Human Rights Watch.

Tutajkliknij aby przejść do artykułu.

Redakcja Nowości 1859

"Bezsenność w Seattle" to komedia romantyczna z Tomem Hanksem i Meg Ryan z 1993 roku. Sam Baldwin i jego 8 letni syn przenoszą się z Chicago do Seattle po śmierci mamy. Z inicjatywy syna Sam decyduje się wystąpić w programie radiowym dla samotnych serc, gdzie opowiada o swoim byłym małżeństwie i tęsknocie syna.

Annie to przyszła żona multimilionera chcącego rozwodu zanim się pobrali. Powoduje to że jej rozsądek przeważa nad emocjami i dzięki szczęśliwemu trafowi słyszy wypowiedź Sama w radiu w ten właśnie niezapomniany dzień. Wysyła list aby spotkali się na szczycie Empire State Building (oczywiście w Walentynki ;-). Powoduje to serię niefortunnych wypadków, ale kończy się ich spotkaniem.

Film jak film ale sceny nakręcone w tym budynku robią wrażenie. Ale czy na pewno powstały w Empire State Building?

Jak się okazuje zewnętrze i lobby, kręcone było w samym budynku. Sceny na decku obserwacyjnym powstały w hangarze Bazy marynarki wojennej Sand Point na północny wschód od Seattle. Zbudowano tam replikę obserwatorium o nieco większym rozmiarze.

Source: Sleepless in Seattle

Źródło: www.movie-locations.com

Redakcja Nowości 1282

Halloween 2016Halloween w Nowym Jorku był niezwykle hucznie obchodzony. Wieczorny pokaz świateł na Empire State Building został ciepło przyjęty przez przechodniów i widzów korzystających z kamer online w internecie.

Halloween to zwyczaj przebierania się za truposzy i paradowania po ulicy z wyciągniętymi kosami w rękach - tak to widzi przeciętny Polak. W rzeczywistości jest to wytwór popkultury, który nie daje się opisać słowami bo tworzy go atmosfera oczekiwania na Święto Zmarłych następujące zaraz po nim oraz ciemne, zimowe wieczory.

Film z dynamicznego pokazu trwającego w sumie 9 minut znajduje się tutaj.

Redakcja Nowości 2329

Jeden z najbardziej rozpoznawanych wieżowców na świecie przechodzi rewitalizacje. Po raz kolejny zarząd Empire State Building zdecydował się unowocześnić i przystosować budynek do wytycznych dotyczących emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii elektrycznej.

Ukończony projekt przyniesie znaczne oszczędności w długim terminie a wykonane w ramach projektu działania posłużą jako wyznacznik dla innych nowojorskich wieżowców.

Czytaj więcej w artykule: Rewitalizacja.

Redakcja Nowości 879

Witajcie! Publikujemy drugi odcinek serii o stylach architektonicznych:

Renesans

Architektura renesansowa zdobyła popularność we Florencji w XV wieku. Architekci odrzucając Gotyk z jego zawiłościami postanowili powrócić do proporcji i prostego Romańskiego stylu Klasycznego. Zaokrąglone łuki i kopuły powróciły aby przemówić do rozumu i emocji oglądających. Katedra we Florencji i bazylika San Lorenzo są przykładami realizacji tych ambicji.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1365

Pierwszego lutego startuje kolejny (już 40 :-) bieg na szczyt. Empire State Building Run-up to impreza w której startują profesjonaliści i amatorzy z całego świata. Finish line znajduje się na tarasie obserwatorium na 86 piętrze nowojorskiego wieżowca - do pokonania 1576 stopni na szczyt. 

Rekordowy czas padł w 2003 roku - Australijczyk Paul Crake uzyskał czas 9 minut i 33 sekund. Rok temu panowie wbiegli w czasie 10:36 (Darren Wilson) a panie 12:19 (Suzy Walsham).

Jako redakcja portalu życzymy udanych zawodów i rekordowych czasów na mecie!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warto zajrzeć na kanał youtubowy Empire State Building:

www.youtube.com/empirestatebuilding

gdzie znajdują się filmy z gwiazdami, pokazy świetlne oraz występy na żywo dla wszystkich.

Source: Facebook

Od 19 do 25 grudnia gwiazdy ekranu i estrady będą zapowiadać muzyczne hity oraz wykonywać własne aranżacje do utworów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W poniedziałek (19.XII) Maria Carrey wykona premierowe “All I Want for Christmas Is You” dla zgromadzonych widzów otwierając tym samym serię przedświątecznych występów.

Film z tej imprezy zostanie niebawem wrzucony na kanał youtube'a.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.