W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

 • Nowości

  • Dron uderza w ESB

   Redakcja 2017-09-17

   Mały dron zderzył się z Empire State Building na wysokości 40 piętra a następnie spadł na lądowisko na 35 piętrze. Policja zajęła się tym i znalazła osobę odpowiedzialną za zdarzenie. To Sean Nivin Riddle, mieszkaniec New Jersey, którego aresztowano pod zarzutami niszczenia własności. Śledczy badający tą sprawę ustalili, że nikt nie został ranny.

   Źródło: www.nbcnewyork.com

   Zaraz po "crashu" właściciel drona napisał na Tweeterze wiadomość: "filmowałem dronem Empire State Building, teraz ma go ochrona budynku..." co wskazuje, że zderzenie nie miało charakteru terrorystycznego.

  • Pioruny i inne zjawiska pogodowe

   Redakcja 2017-09-03

   Źródło: twitter.comPodczas burzy 23 sierpnia wyładowania atmosferyczne były tak silne, że iglica na szczycie Empire State Building została uderzona przez pioruna. Nagrany film pokazuje to zjawisko (Twitter.com).

   Sierpień oraz wrzesień to okres wzmożonej aktywności zjawisk pogodowych. Nowojorczykom dokuczają częste deszcze, burze z piorunami oraz wiatr dochodzący do prędkości 130 km/h.

   Huragany co roku uderzają w zachodni brzeg Ameryki powodując wiele zniszczeń oraz utrudnienia komunikacyjne.

  • Dead and Company

   Redakcja 2017-06-26

   W sobotę wieczorem zespół muzyczny "Dead and Company" zsynchronizował się z Empire State Building. Na telebimach pojawił się rozświetlony do rytmów muzyki budynek. Działo się to podczas dorocznego koncertu w parku City Field a zespół zagrał dla publiczności utwór "Touch of Grey".

   Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

  • Cykl filmowy

   Redakcja 2017-06-04

   Środek lata a ja napiszę o filmie związanym ze Świętami Bożego Narodzenia. "Elf" to film z 2003 roku o wychowanym przez elfy Świętego Mikołaja dziecku, które w wyniku problemów w szkole na biegunie północnym zostaje wysłany do Nowego Jorku aby dowiedzieć się więcej o ojcu i znaleźć nowe miejsce na ziemi.

   Życie w wielkim mieście jest dla Buddy'ego - przywdziewającego zielony kubrak Willa Farrella zaskakujące i pełne dziwnych dla niego zdarzeń. Ojciec - Walter Hobbs - okazuje się draniem, który nie wie o jego istnieniu a przyrodni brat nie wierzy już mu.

   Budynek Empire State jest tłem dla wielu scen: w windzie, przed wejściem (te obrotowe drzwi ;-), itp. Buddy odwiedza ojca pracującego w biurze ESB jako sekretarz. Śmieszne sceny i żarty umilają film ale jego trochę głupawy wydźwięk każe dotrwać do końca i "odczekować" go na liście.

   Source: filmweb.pl

   Źródło: www.filmweb.pl

  • State Grill and Bar - desery

   Redakcja 2017-05-20

   State Grill and Bar to elegancka restauracja znajdująca się w Empire State Building. Nowojorczycy wreszcie mogą nasycić się smakami i zapachami kuchni amerykańskiej podanej z rusztu. W menu znajdziecie klasyczne dania na śniadanie, lunch, kolacje oraz desery.

   Krem waniliowo-karmelowy z kandyzowanym kakao i sorbetem z marakui oraz ananasa:State Grill and Bar

   Strona restauracji: www.patinagroup.com/state-grill-and-bar

RSS Channel